Kategorie

Rada nadzorcza

Krzysztof Rąpała, Przewodniczący Rady Nadzorczej

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 2012 roku wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Krakowie. Prawnik zarządzający i założyciel Kancelarii RĄPAŁA w Warszawie. Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywał w warszawskich i krakowskich kancelariach prawnych. Zawodowo związany między innymi z podmiotami z branży deweloperskiej, budowlanej oraz telekomunikacyjnej. Od września 2014 r. Przewodniczący Rady Nadzorczej Telkom – Telos S.A. w Krakowie.

 

Maciej Filipkowski, Członek Rady Nadzorczej

Maciej Filipkowski jest absolwentem studiów MBA na prestiżowej uczelni INSEAD w Fontainebleau we Francji (ukończył w 2002 r.).

Wcześniej, kontynuował edukację wyższą kolejno w Suffolk County Community College (ukończył w 1993 r.) oraz Hofstra University w Nowym Jorku (ukończył w 1995 r.). Posiada kilkunastoletnie doświadczenie menedżerskie, związane z zarządzaniem obszarem sprzedaży B2C i B2B oraz marketingu i rozwoju produktu w międzynarodowych koncernach. Do zaoferowania ma szeroką wiedzę i kompetencje z zakresu planowania strategicznego, zarządzania rozwojem biznesu oraz budowania efektywnych struktur organizacyjnych. Pierwsze doświadczenia zawodowe (1992 – 1998) zdobywał w firmie Radio Shack (Tandy Corporation) w Nowym Jorku, gdzie zajmował stanowisko Menedżera Sprzedaży. W latach 1998 – 1999 pełnił stanowisko Dyrektora ds. Marketingu i Rozwoju Produktu w firmie Blockbuster (Gemini). Następnie w latach 1999 – 2001 obejmował stanowisko Dyrektora Sprzedaży w firmie Disney (Imperial Entertainment). Od 2002 r. jest nieprzerwanie związany z firmą Dell, gdzie kolejno pełnił obowiązki Menedżera Sprzedaży w Szwajcarii, Business Process Improvement Managera w regionie EMEA, Dyrektora Sprzedaży na Europę Środkową. W latach 2005 – 2008 obejmował stanowisko Dyrektora Sprzedaży na Polskę oraz pełnił funkcję członka Zarządu. W latach 2008 – 2011 zarządzał polskim oddziałem firmy, a od 2012 r. jest Dyrektorem Zarządzającym na region Europy Środkowej i Wschodniej. Od 2012 r. jest także związany z firmą Samsung Electronics, gdzie pełni funkcję Wiceprezesa Departamentu IT i Mobile.

 

Kamil Gaworecki, Członek Rady Nadzorczej

Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie, uzyskując tytuł magistra na kierunku finanse i bankowość. Posiada licencję maklera papierów wartościowych (nr 1980), doradcy inwestycyjnego (nr 255) oraz tytuł CAIA. Od 10 lat aktywny na rynku kapitałowym, pracował w takich instytucjach jak Dom Maklerski TMS Brokers, PTE Nordea czy TFI PZU SA, gdzie zarządzał aktywami o wartości prawie 3 mld zł. Obecnie pełni funkcje Prezesa Zarządu w firmie Tyminski Gaworecki Investment Partners Sp. z o.o, Zarządzającego w Agiofunds TFI, gdzie tworzy swój autorski fundusz Sniper Absolute Return FIZ oraz Dyrektora Niewykonawczego w Radzie Dyrektorów spółki giełdowej Industrial Milk Company.

 

Małgorzata Federowska, Członek Rady Nadzorczej

Pani Małgorzata Federowska posiada wykształcenie wyższe. W 2004 roku ukończyła Politechnikę w Białymstoku (Instytut Marketingu i Zarządzania). Rozpoczęła karierę zawodową w 1997 roku jako Asystent Prezesa Zarządu Hyundai Corporation Poland Sp. z o.o. W kolejnych latach (2000 – 2003) obejmowała stanowiska Asystenta Zarządu i Asystenta Prezesa Zarządu w spółkach Agent Transferowy BESTA Sp. z o.o., Carey Agri International Poland Sp. z o.o. oraz SAFE COMPUTING Sp. z o.o. – Grupa PROKOM. W kolejnych latach Pani Małgorzata Woźniak obejmowała również stanowiska Asystenta Prezesa Rady Nadzorczej (w spółce PZ HTL S.A.), Prezesa Zarządu (w spółce CTL Logistics Sp. z o.o.), Asystenta Generalnego Dyrektora (w spółce Dell Sp. z o.o.). W latach 2003 – 2010 zatrudniona była w Polskim Koncernie Naftowym ORLEN S.A, jako Asystent Wiceprezesa Zarządu, Asystent Prezesa Zarządu i Asystent Radcy Koncernu. W latach 2012 – 2017 Pani Małgorzata Woźniak pełniła funkcje w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., kolejno na stanowiskach Dyrektora Biura Zarządu i Dyrektora Biura Administracyjnego.

 

Łukasz Dobrowolski, Członek Rady Nadzorczej

Pan Łukasz Dobrowolski ukończył w 1999 roku Szkołę Główną Handlową w Warszawie, a w 2002 roku studia MBA na INSEAD we Francji. Pan Łukasz Dobrowolski posiada dziesięcioletnie doświadczenie międzynarodowe w doradztwie strategicznym, zdobyte w McKinsey&Company, w tym w biurach w Warszawie i w Sydney gdzie zajmował się budowaniem strategii wzrostu, rozwojem biznesu, sprzedażą i marketingiem w sektorze telefonii komórkowej w 16 krajach Europy, Azji, Bliskiego Wschodu i Australii. Pan Łukasz Dobrowolski posiada również kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą, w tym jako Dyrektor Zarządzający Sprzedaży Polkomtel S.A. z odpowiedzialnością za 7 kanałów sprzedaży i łączne przychody ponad 8 mld PLN. Ponadto, Pan Łukasz Dobrowolski od 5 lat działa jako przedsiębiorca i inwestor w grupie Rocher Energy. Jest także właściciel firm – liderów rynku w branży energetyki rozproszonej. Specjalizuje się w zarządzaniu szybkim wzrostem biznesu i transformacją z etapu startupu do etapu dojrzałej organizacji.